facebook twitter Mail youtube diller tr diller 432 8 diller_de diller_ru sanal tur

Endonezyalı doktorlar: Türk hastaneleri teknolojiyi iyi kullanıyor 18/03/2012

Endonezya'dan gelen özel hastane sahipleri ve doktorlardan oluşan 9 kişilik bir ekip, Antalya'da Özel Akdeniz Şifa Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Genel Koordinatör Ebubekir Aktaş'tan, hastalara sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgi alan konuk doktorlar, hastanede kullanılan teknolojik cihazlara hayran kaldı.

Endonezya'da 300 yataklı Özel Sultan Agung İslamic Hastanesi sahibi Dr. H. Masyhudi Kes, Türk hastanelerinin teknolojiyi iyi kullandığını söyledi. Hastanelerde verilen sağlık hizmetlerinin de ileri seviyede olduğunu belirten Kes, "Antalya'da gezdiğimiz hastaneler gerçekten harika. Kullanılan cihazlar, çok modern ve teknolojik. Bütün işlemler bilgisayar sistemi üzerinden yapılıyor. Hastaneler küçük ama teknoloji bakımından ileri düzeyde." dedi.

Endonezya'daki sağlık hizmetleri hakkında da bilgi veren Kes, ülkesindeki sağlık sektörünün son zamanlarda büyük gelişme kaydettiğini ve özel hastane sayısının hızla arttığını söyledi. Endonezya'da 2014 yılına kadar Türkiye'deki SGK benzeri bir yapının hayata geçirileceğini belirten Kes, şöyle konuştu: "Endonezya'da önümüzdeki iki yıl içinde devlet herkesi sağlık güvencesi altına alacak. Bundan dolayı sağlık sektöründe daha çok gelişmeler olacak. Türk hastaneleriyle işbirliği yapabiliriz. Endonezya'da Türk yatırımcılarla birlikte özel hastane açabiliriz. Doktor ve sağlık elemanı değişimi yapabiliriz."

Özel Akdeniz Şifa Hastanesi Genel Koordinatörü Ebubekir Aktaş, hastanelerinde 4 ameliyathane, 2 doğumhane ve 17 yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunduğunu aktardı. Hastanede 25 branşta hizmet verdiklerini belirten Aktaş, dahiliye yoğun bakımının yetersiz kalması nedeniyle kapasitesini artırdıklarını kaydetti. Sağlık sektöründe güleryüz ve kaliteli hizmetin büyük önem taşıdığını vurgulayan Aktaş, "Hastanemiz, Akdeniz bölgesinin dışından da büyük ilgi görüyor. Verdiğimiz hizmet duyulunca başka illerden de hastalar gelmeye başladı. Güleryüz ve kaliteli hizmet, daha fazla ilgi görmemizi sağlıyor. Şu anda hastanemizde günlük bin civarında muayene yapıyoruz. Bunun yaklaşık 350'si acil vakalar. Günlük 30 civarında da ameliyat yapıyoruz. Dolayısıyla hastanemizde boş yatak yok. Son bir yılda 150 bin hasta muayene ettik." diye konuştu.

Hiç bir sağlık güvencesi olmayan hastalara ücretsiz baktıklarını dile getiren Aktaş, geçtiğimiz yıl 15 bin 852 hastayı ücretsiz tedavi ettiklerini aktardı. Bu hastaların kendilerine maliyetinin 840 bin TL olduğu bilgisini veren Aktaş, sağlık turizmi konusunda da hizmet verdiklerini kaydetti. Aktaş, "Geçen sene 300'e yakın Rus hastaya baktık. Bu sene Avrupalı sigorta şirketleriyle de anlaştık. Avrupa'dan da hasta getirmeyi düşünüyoruz." dedi.

endonezya output endenozya1endonezya output endenozya2endonezya output endenozya3endonezya output endonezya1
endonezya output endonezya2endonezya output endonezya3endonezya output endonezya4endonezya output endonezya5

spot

Katalog Anlaşmalı Kurumlar Anlaşmalı Kurumlar Google Map