facebook twitter Mail youtube diller tr diller 432 8 diller_de diller_ru sanal tur

Lazer Epilasyon

Lazerle damar tedavisi; Akdeniz Şifa Hastnesi Dermatoloji bölümünde Alexandrite ve Nd YAG lazer uygulaması yapılmaktadır.

Alexandrite lazer 755 nm dalga boyundadır.Bu lazer epilasyon, kıla renk veren melanin üzerinden etkisini göstermektedir.Lazer cihazının melanin emilimi çok iyi olduğundan etkisi yüksektir.Çok hızlı bir lazer olduğu için uygulaması kolay ve pratiktir. Uzun süredir tüm dünyada kullanılan bir lazer olduğu için etkinliğini ispatlamıştır.Kalıcı epilasyon sağlaması, ağrının yok denecek kadar az olması kısa sürede büyük alanlara uygulanabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Lazer epilasyondaki kullanılan Alexandrite lazer ışını kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok eder.Hava soğutma sistemi ise bu sırada cildi korur ve acı hissini ortadan kaldırır.İnsan sağlığına zararı olmayan güvenli ve etkili lazer epilasyon sisteminin Alexandrite lazer olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir.

Güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde lazer epilasyon yapılmamaktadır.(Sağlık Bakanlığı buna izin vermez.) Bu tip merkezlerde yapılan uygulama IPL lazer değildir. Lazerle etkisi kıyaslanamaz ve 2. Derece yanık komplikasyonu riski çok yüksektir.Etkisi kalıcı değildir.Genelde 6 ay-1 sene içinde tüyler yeniden çıkar.

Bu tip uygulamalar yaptırıken uzman doktorun olduğu klinikleri tercih etmek, deri sağlığı için çok önemlidir.

spot

Katalog Anlaşmalı Kurumlar Anlaşmalı Kurumlar Google Map