facebooktwitterMailyoutube diller tr diller 432 8 diller_de diller_ru Sanal Tur

Deutsch - Hastanemiz 1 yaşında 01.02.2012

Başhekim Dr.Altan Ayaz'ın hastanemizin birinci yılı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konusma;

Değerli Çalışma Arkadaşlarım;
Hastanemizin kuruluşunun 1. Yıldönümü dolayısıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Kurumların ömrü de insanlara benzer. Henüz birinci yılını tamamlamış olan bir kurum olarak emekleme dönemindeyiz. Yürüme ve koşma dönemine gelmedik. Buna rağmen çok önemli bir noktaya gelmiş durumdayız.
1 yıllık süre içerisinde 84021 hastaya 178921 muayene işlemi gerçekleştirdik. 12608 hastaya servislerimizde şifa sunduk. 4500 ameliyat gerçekleştirdik. 1 yıllık süre içerisinde 891 bebeğimiz dünyaya geldi. Sevinerek söylüyorum ki bu doğumların 274’ü normal doğumdur.
Bu hizmetlerimizi 20 branşta 25 uzman hekim, 5 pratisyen hekim, 3 diş hekimi, 80 sağlık personeli ve toplamda 286 çalışan ile sunduk. Aramızda olmayan arkadaşlar da dahil olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyorum. Onların üstün gayretleri sayesinde bu yoğunluğa rağmen hasta memnuniyet oranımız % 98’dir.
Her gün, her hafta, her ay hastanemize başvuran kişi sayısı giderek artmaktadır. Yeni hasta başvuru oranımız %40’larda. Birçok branşımız kapasite doluluk sorunu yaşamaktadır. Daha birinci yılında 75 yataklı bir hastane olmamıza rağmen boş yatak sorunu yaşamaktayız.
Büyüme ve gelişme evremiz devam etmektedir. Özellikle yoğunluğun olduğu alanlarda kapasite büyütme çalışmalarımız sürmektedir. 4 yataklı yoğun bakım ünitemizi 13 yatağa çıkarıyoruz. Acil servisin tadilatı sanırım bir aylık süre içerisinde tamamlanacak ve hastalarımıza daha geniş mekanda hizmet sunabileceğiz. Yine kadro büyütme çalışmalarımız da devam ediyor. İstiyoruz ki her hastamıza gerekli zamanı ayıralım, ilgiyi gösterelim. Tıbbi araç parkımızı da sürekli büyütüyoruz, yeniliyoruz. Amacımız modern tıbbın tüm imkanlarını insan sağlığının hizmetine sunmaktır.
Özel bir hastane olarak insan sağlığını tüm değerlerin üzerinde tutuyoruz. Bize başvuran hastalarımızın sosyal güvencesinin olup olmadığına, parası olup olmadığına bakmaksızın hizmet sunuyoruz. Bizi farklı kılanda bu yönümüzdür.
Önümüzde kat etmemiz gereken önemli mesafeler bulunmaktadır. Henüz tüm Kepez nüfusuna ulaşabilmiş değiliz. Oysa amacımız sadece Antalya değil Akdeniz bölgesine hizmet sunan bir referans hastane olmaktır. Bu doğrultuda çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir.
Temellerimiz sağlam atılmıştır. Bu temeller üzerinde giderek artan bir ivmeyle büyümeye devam ediyoruz. Bu başarıda katkısı, emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de bizlere mesleğimizi bilimsel, etik, biçimde gerçekleştirme imkanı sunan İnsana insanca hizmet sunulan ortamlar yarattıkları için kurucularımıza, yönetim kurulumuzadır. Hepimize kolay gelsin.
Dr.Altan AYAZ
Başhekim-Mesul Müdür

hastanemiz 1 yaşındahastanemiz 1 yaşında CIMG0075hastanemiz 1 yaşında CIMG0076hastanemiz 1 yaşında CIMG0086
hastanemiz 1 yaşında CIMG0090hastanemiz 1 yaşında CIMG0091hastanemiz 1 yaşında CIMG0092hastanemiz 1 yaşında CIMG0093
hastanemiz 1 yaşında CIMG0096spot

de_spotlar e-katalog de_spotlar versicherungen Anlaşmalı Kurumlar de_spotlar who-google-maps