facebook twitter Mail youtube diller tr diller 432 8 diller_de diller_ru sanal tur

Gastroenteroloji

Hastanemiz Gastroenteroloji kliniğinde, endoskopik inceleme ve işlemler için hasta konforunu ön planda tutan, hekim ve sağlık personelinin rahat çalışabileceği ideal koşullarda hazırlanmış endoskopi üniteleri bulunmaktadır.

Gastroenteroloji bölümünde sindirim sistemi kanamalarını acil olarak durdurma tedavisi, sklerozan tedavi, varis kanamaları tedavisi, gastroskopi, kolonoskopi, ERCP yöntemiyle kronik pankreatit tedavisi, safra yolu taşları ve darlıkları tedavisi, safra yollarından taş alma, tıpta polipektomi adı verilen mide ve bağırsak poliplerinin çıkartılması, ülser tedavisi, reflü hastalığının tedavisi, Crohn hastalığı, ülseratif kolit hastalığının tedavisi, safra yolları ve yemek borusuna stent yerleştirme gibi uygulamaları yapılmaktadır. Uzman Gastroenterolog Hekimimiz ile yemek borusu, mide, safra kesesi, Karaciğer bağırsak kaynaklı sorunlarınızın teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Endoskopi

Endoskopi mide ve benzeri iç organların iç kısımlarının gelişmiş optik cihazlarla doğrudan görüntülenerek incelenmesi işlemidir.

Endoskopi Ünitemiz de:

  • Gastroskopi
  • Rektoskopi
  • Kolonoskopi
  • ERCP

ERCP Nedir?

ERCP, safra ve pankreas kanallarındaki tıkayıcı hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan endoskopik bir girişimdir. Kelimenin açılımı "Endoskopik Retrograt Kolanjiyo-Pankreatografi" dir.

ERCP hangi durumlarda yapılır?

ERCP başlıca safra kanalları ve pankreas kanallarının tıkanıklığını tedavi etmek için kullanılır. Böyle hastalarda genellikle sarılık, karın ağrısı ve ateş şeklinde belirtiler vardır. Bunun dışında, safra kesesi, karaciğer ve pankreasın diğer bazı bozukluklarında da kullanılmaktadır. Doktorunuz klinik belirtileriniz, kan tetkikleriniz, ultrason veya tomografi gibi testlerden elde ettiği bulgulara göre, sizin için ERCP gerekli olup olmadığına karar verecektir.

spot

Katalog Anlaşmalı Kurumlar Anlaşmalı Kurumlar Google Map